Auktion 95
95-377 Hardt,H.von der.
Historia Literaria Reformationis. In Honorem Iubilaei Anno MDCCXVII. Constans Quinque Partibus. Pars I. De Bonis Literis & Erasmo, num fuerint fons Reformationis? ... II. De Reuchlino Jc. num fuerit ansa Reformationis? ... Pars III. De Publica Corruptione, num causa fuerit Reformationis? ... IV. De Indulgentiis num fuerint origo Reformationis? ... V. Introductio in Sculteri Annales...Frankfurt u. Lpz., Renger 1717. Fol. Mit 1 Kupfertaf. u. 1 gest. Textbl. Prgt. d. Zt. mit Rsch. (Etw. gebräunt, tls. fl., berieb. u. best.).
VD 18 14477696-009. Seltene erste Ausgabe. - Nur leicht stockfl. Exlibris.