Auction 92
92-3714 Jansonius ab Almeloveen,T.
Fastorum romanorum consularium libri duo, quorum prior iuxta seriem annorum, posterior secundum ordinem alphabeticum digestus, continet plurimas veterum scriptorum, maxime historicorum, legum veterum atque inscriptionum, ut et pandectarum, omniumque codicum, Theodosiani, Iustinianei, Gregoriani, et Hermogeniani emendationes. Ed. altera, auctior multo et emendatior... Amsterdam, Janssonius-Waesb. 1740. 8 Bl., 686 (recte 688) S. Läd. Pbd. d. Zt. (Rckn. u. Gelenke stark beschabt, berieb. u. best., tls. fl.).
Brunet VI, 22912. - Verzeichnet die Konsuln u. Präfekten Roms und Konstantinopels chronologisch (mit paralleler Jahreszahl "ab urbe condita" und vor/nach Chr.) und alphabetisch. Mit ausführl. Ergänzungen aus weiteren Handschriften von A. Reland. - Einheitlich gebräunt, tls. stockfl.