Auction 132:

  Auction 97

97-365

Sammelband

mit 12 Schriften, überw. theol. Disputationen. Basel, Zürich und Marburg 1582-1608. Mod. Prgt.

Enthält: I. Egli,R. De forma Dei et servi theses... Basel, Oporinus 1582. 8 nn. Bl. - II. Ders. Theses XII, de Sacrae Scripturae plenitudine ... Zürich, Froschauer 1592. 4 nn.Bl. - III. Ders. Prophetia Halievtica nova et admiranda, ad Danielis et Sacrae Apocalypseos calcvlvm chronographicum ... Zürich, o.Dr. 1598. 28 nn. Bl. (l.Bl.w.). Mit blgr. Holzschnitt und emblematischen Holzschnitt am Schluss. - IV. Ders. Insignis Antilogia Veterum atq. Recentium Pontificiorum de Coena Domini ex ipsorum archivis ... Zürich, o.Dr. 1601. 6 nn.Bl. - V. Ders. Demonstratio solida ex firmis & immotis Praeconcessis evincens, Ponteficiam Eccclesiam Romanam non esse Catholicam... Marburg, Paul Egenolph 1606. 6 nn.Bl. - VI. Ders. Elenchus geminus de Antichristo, adversus Pontificis Romani Tyrannidem & Apostasiam... Marburg, Paul Egenolph 1607. 6 nn.Bl. - VII. Ders. Genealogia Dn. N. Jesu Christi, ex Regia Davidis stirpe secundum promissionem per Salomonis lineam rectam evidenter & solide, previis solis S. Literis deducta. Marburg, Wolfgang Kezel 1608. 65 (recte 60) S. Mit einer gefalteten Stammtafel (im Falz gerissen). Hs. Marginalien (von Guler?) auf S. 17-25. - VII. Ders. Historica JOHANNIS FABRICH MONTANI Oratio qua et vita reverendi in Christo Patris CONRADI PELLICANI, & brevis temporis illius res continentur... Marburg, W. Kezel 1608. 20 nn.Bl. (l.Bl.w.). - IX. Grob,J.U. Cygnus Evangelievs... Zürich, o.Dr. 1601. 12 nn.Bl. 13-21 (Oratio de Concordia), 1 w.Bl. Die Oration de Concordia mit reichhaltigen Marginalien (von Guler?). - X. Waser,C. De Vita et Obitv Reverendi, nobilis & clariss. Viri... Zürich, Wolf 1608. 9 Bl., 35 nn.Bl. - XI. (Gerber,G.). Expeditio illvstrissimorvm Germaniae Principvm: HENRICI IV. ... (Zürich), J.Wolf 1591, 10 nn.Bl. (d.l.w.). Mit einigen Marginalien (vom Autor?). - XII. Ders. Epithalamivm in nvptias nobilissimi viri Sebastiani Stvckii Tigvrini... Zürich, (Wolf) 1589. 6 Bl. - Schrift I-IV, VII, XI-XII jwls. mit eh. Widmung des Autors an Johannes Guler a.T. - Tls. gebräunt, stockfleckig und mit Feuchtigkeitssp.

Sammelband | Bild Nr.1

Sammelband | Bild Nr.1

Next auction 130

takes place in February 14.-16.,  2024