Auktion 71
71-3613 Utdrag
Utur alla ifraan ... utkomne publique handlingar, placater, förordningar, resolutioner och publicationer .... efter aaratalen, paa alla de publique handlingar och acter, som denna sjunde delen. 7. Jg. Stockholm, Grefing 1766. 4°. 14 Bl., S. 4863-5798, 32 Bl. Ldr. d. Zt. (Berieb. u. best., tls. Kratzspuren u. etw. fl., ob. Kap. mit kl. Ausriss).
Verordnungen für die Jahre 1759-1764. - Breitrand. Ex. Durchgeh. etw. gebräunt, tls. stockfl. Einige Blattränd. gebräunt.