Auktion 71
71-3590 Krafft,G.W.
Kärrt Inledning til den mathematiska och naturliga Geografien, Tillika med bruket af Jord-Globerne och Landt-Chartorne,...och förswenskad af F.Palmquist. Norrkoping, Edman 1760. Mit 4 gefalt. Kupfertaf. 8 Bl., 246 S., 5 Bl. Hldr. d. Zt. (Tls. beschabt u. best.). - Gebräunt, tls. stockfl. Vors. u. T. tls. Leimschatten.