Auction 114
114-300 Monti (de Monte),G.
Tractatus de finibus regendis civitatum, castrorum ac praediorum, tam urbanorum, quam rusticorum ... Nunc denuo post omnes, tam Gallicam, tam Germanicam, editiones, in hac postrema nostra, ab auctore ... recognitus, & auctus. Accesserunt huic, Allegationes Iacobi de Puteo, & Luchini de Curte, in eadem materia. 2 Tle. in 1 Bd. Venedig, G. Ziletti 1574. 36 nn., 108 num.; 4 nn., 22 num. Bll. Flex. Prgt. d. Zt.
EDIT 16, CNCE 41261. - Vielfach aufgelegtes Werk über Grenzen. Die "Allegationes" von Dal Pozzo und Corte mit eigenem Titelblatt. - Stellenw. stockfleckig oder etwas gebräunt, wenige alte Unterstreichungen.