Auktion 110
110-2823 Sammelband
mit 8 medizinischen Dissertationen. 1777-1799. Pbd. d. Zt. (Tls. berieben u. bestoßen).
Enthält: I. Nicolaides,P. Antylli veteris chirurgi ta leipsana (griech.). Praes. C.Sprengel. 1790. - II. Schmidt,J.T. Cutis morbi ex materiae animalis mixtura et forma mutatis cognoscendi. (1799). - III. Augustin,F.L. De spina ventosa ossium. (1797). Mit 4 gefalt. Kupfertaf. (irrtümlich in das nächste Werk eingeb.). EA. - IV. Kunsemüller,F.W. De morbo Yaws dicto et de vena medinensi. O.J. - V. Wrisberg,H.A. Observationes anatomicae de testiculorum ex abdomine in scrotum descensu ad illustrandam in chirurgia de herniis congenitis utuisque sexus doctrinam. 1779. Mit 2 gefalt. Kupfertaf. EA. - VI. Wrisberg,H.A. Observationes anatomicae de vena azyga duplici aliisque huius venae varietatibus. 1778. - VII. Boehmer,J.F.W. Commentatio anatomico-physiologica de nono pare nervorum cerebri. 1777. Mit 2 gefalt. lithogr. Taf. - VIII. Joannides,A. De mammarum physiologia. O.J. Mit 1 gefalt. Kupfertaf. - Tls. Gebrauchssp.