Auction 72
72-2653 Sammlung
von 10 medizinischen Dissertationen, 18. Jhdt. Halle/Saale (8) bzw. Göttingen (2). Geheftet.
Enthält: Engel,C.F. De inflammatione ventriculi... 1706. - Goetze,C. Medicus sui ipsius... 1707. - Vaetterli,J.J. De ictero illoque speciatim, quo infantes recens nati laborant, 1753. - Cromius,J.C. De vomica pulmonis, 1741. - Hertel,G. De crisi febrium acutarum, 1742. - Lauffer,J.J. Qua infans sine cerebro natus consideratur, 1743. - Herrenschwand,J.D. De singularibus quibusdam aeris effectibus in corpore humano obviis, 1747. - Foit,M. De motu in corpore humano... 1734. - Buddeus,C.C. Compendiosam et clinicam spasmodico-convulsivorum morborum... 1707. - Artopoeus,J.P. Crisium naturam et explicationem rationalem ... 1706. - Tls. etw. fleckig bzw. gebräunt.