Auktion 56
56-2083 Sophokles.
Tragoediae septem ad optimorum exemplarium fidem emendatae cum versione et notis ex editione Rich. Franc. Phil. Brunck. 2 Bde. Strassburg, Treuttel 1786. Gr.8°. XVI, 468 S.; 1 Bl., 512 S. Hldrbde. d. Zt. mit Rsch. u. Rverg. (Tls. leicht best.).
Zweisprachige Ausgabe griechisch-lateinisch. - Enthält: Oedipus Rex, Oedipus Coloneus, Elektra, Antigone, Trachiniae, Ajax, Philoctetes. - Tls. stockfl., N.a.Innendeckel.