Auktion 109
109-1891 Pritzel,G.A.
Thesaurus literaturae botanicae omnium gentium, inde a rerum botanicarum initiis ad nostra usque tempora, quindecim millia operum recensens. Lpz., Brockhaus 1851. 4°. 1 Bl., VIII, 547 S. Hldr. d. Zt. (Berieb. u. best.).
Die seltene erste Ausgabe. - Tls. leicht fleckig u. gebräunt, mehrere hs. Besitzverm. a.T.u.V. - Exlibris.