Auktion 97

97-181

Gregor I., Papst.

Homelie quadraginta de diversis lectionibus evangelii; Dialogus in quattuor libros divisus. De vita et miraculis patrum Italicorum et de eternitate animarum. Ulrich Gering & Berthold Rembolt 1508. (Und:) Homelie xxii super Ezechielem diligenter castigatæ; In septem psalmos penitentiales explanatio admodum utilis; Pastoralis cure liber. Berthold Rembolt 1512. (Und:) Expositio super cantica canticorum. Berthold Rembolt & Jean Waterloose 1509. 5 Schriften in 1 Bd. Zweispaltig. Hldr. d. 19. Jhdts. mit verg. Rckn.

Mit Anmerkungen von alter Hand in Tinte. - Die erste Schrift stellenw. mit einigen Wasserflecken, ob. Rd. stellenw. etwas läd. (betrifft tls. die Kopfzeile, b1 mit Ausriss ohne Verlust). - Dabei: (Amelius,J.). Libellus extractus a sacris canonibus continens Canones penitentiales, Casus ad solum papam pertinentes (et alia opera). Paris, Nicolas de la Barre (um 1520). Mit Druckermarke in Holzschnitt a.T. u. l.Bl., ganzs. Holzschnitt a.T. verso. Mod. Prgt. - Ohne Bl. C1. - (Thomas a Kempis. De imitatione Christi. Paris, Gaudoul? 1519). Ohne das Titelblatt. - Angeb.: Nider,J. De lepra morali. Paris, Jean Petit 1514. Mit Druckermarke in Holzschnitt a.T.

Gregor I., Papst. | Bild Nr.1

Gregor I., Papst. | Bild Nr.1