Auction 108
108-175 Guevara,A.de.
Epistolae: In Quibus Multa S. Scripturae Loca Explicantur Antiquitates Illustrantur, Praecepta Tam Publicae Quam Privatae Rei Administrandae Saluberrima Traduntur ... Ob Summum Dicendi Leporem, Ob Lectissimorum Verborum Elegantiam ...explicantur,... 2 Tle. in 1 Bd. Pressburg, Kochberger 1744. Fol. 6 Bl., 160 S., 2 Bl.; 2 Bl., 149 S., 1 Bl. Ldr. d. Zt. mit Rsch. (Tls. berieb. u. best., Kap. mit kl. Ausrissen).
Spät. Gesamtausgabe der Epistolae des Bischofs von Guadix (um 1480-1545). - Tl. 2 mit etw. abweichendem Titel: "Epistolarum ac Dissertationum Pars Secunda". - Gebräunt u. stockfl. Vors. tls. Leimschatten.