Auktion 87
87-134 Perez,J. de Valencia.
Centum ac quinquaginta psalmi Davidici cum diligentissima ... totius p[ro]phetici sermonis applicatione... Jacobi Pere[z] de Valentia ... 2 Tle. in 1 Bd. Lyon, Venundantur a Stephano Gueynard (in officina Jacobi Myt impositus) (expensis Stephani Gueynard et Henrici Savore 1518). 4°. Mit 6 Holzschn., davon 2 mit Text in Rot u. Schwarz u. 5 mit Holzschn-Bordüren von Guillaume Leroy. 8 nn., CCCCXCII num.; 6 nn., LXIII num. Bl. Ldr. d. 17. Jhts. mit Rverg. u. Rsch. (Tls. berieb. u. best., Ldr. leicht brüchig, tls. Schabspuren).
Baudrier, Bibliographie Lyonnaise XI/244; Panzer VII/238 (édition de 1514). Diese Ausgabe nicht bei Adams. - Enthält: Premiere partie: "Aperiam in psalterio propositionem meam psalmo ..." - Deuxieme partie "Cantica Canticorum Salomonis cum expositione...D. Jacobi Perez de Valentia". Colophon pour les parties 1 et 2. Le premier : "Anno Domini .M.CCCCCXVIII. die.XVI. Julii." Le second: "Finis optatus in Canticu[m] canticoru[m] Salomonis Lugduni In officina Jacobi myt impositus: expe[n]sis ...Stephani Gueynard et Henrici Savore impressus. Anno dni .M.CCCCC.XVIII die ultimo me[n]sis Augusti" - Splendid post-incunable print, illustrated with 6 wood engravings, of which 2 with text printed in red and black and 5 framed iwith large woodcut borders, by Guillaume Leroy. - Baudrier, "Bibliothèque lyonnaise", donne une 3e partie à cet ouvrage, composée de 4 f. n.n., avec titre recto et verso orné de l'encadrement de G. Leroy. Il s'agit de la même édition de Lyon, 1518, mais composée de 3 parties avec au total 4 gravures, alors que notre ouvrage comporte 2 parties et au total 6 gravures. - In den ob. Blattränd. knapp beschn. Titebl. oben bis zum Plattenrand. Leicht gebräunt, gegen Ende wasserrandig in den ob. Ecken.