Auktion 56
56-1289 Scapula,J.
Lexicon graecolatinum novum in quo ex primitivorum & simplicium fontibus derivata atque composita ordine non minus naturali, quam alphabetico, breviter & dilucide deducuntur...Et auctario Dialectorum omnium a Joacobo Zuingero... Accesserunt, Lexicon etymologicum, cum thematibus investigatu difficilioribus & anomalis, & Joannis Meursii Glossarium contractum. Editio novissima & accuratissima. Basel, Henric-Petri 1665. Fol. 6 Bl., 1790 Sp., 99 Bl., 63 S., Sp. 63-366. Blindgepr. Schweinsldr. d. Zt. über Holzdeckeln. (Kanten u. Ecken tls. mit Fehlstellen u. mit braunem Ldr. rep., gebr. u. fleckig, mehrere Kratzspuren, neu aufgebunden).
Vgl. Zaunmüller 170. - Erstmals 1580 (Zaunmüller falsch 1579) erschienenes und bis ins 19. Jhdt. aufgelegtes Standardwerk. - Durchgeh. gebr., tls. stockfleckig. St.a.T.