Auction 93
93-1212 Corpus
omnium veterum poetarum latinorum, tam prophanorum quam ecclesiasticorum; cum eorum, quotquot reperiuntur, fragmentis. 2 Bde. London, Vaillant 1721. Fol. Mit 2 gest. Titelvign. u. mehreren gest. Kopf- u. Schlußvign. 6 Bl., 1752 (recte 1840) S., 10 Bl. (mit Zwischentitel). Hldrbde. d. Zt. mit goldgepr. Rckn.-Fileten. (Tls. berieb. u. best.).
English Short Title Catalog, ESTCT131299. - Ein Nachdruck mit neuen Titelbl. von M.Maittaires 'Opera et fragmenta veterum poetarum latinorum'. - A reissue, with new titlepages, and without the dedication, of 'Opera et fragmenta veterum poetarum latinorum', edited by Michael Maittaire, London, 1713. - Durchgeh. gebräunt u. stockfl., tls. leicht wellig.