Auktion 116:

  Auktion 108

108-111

Dionysius Carthusianus.

De doctrina et regulis vitae Christianae libri II. Omnibus omnium aetatum ac statum hominibus, in primis vero parochis & ecclesiastis lectu apprime utiles & necessarii... Köln, Cholinus 1577. 12°. 573 (recte 563) S. - Angeb.: Zanger,M. Passionis dominicae conciones undecim, quadragesimali tempore ad populum declamatae. Ebda. 1581. 3 Bl., 231 (recte 301) S. Flex. Prgt. d. Zt. mit hs. Rtit., goldgepr. Deckelvign. u. Bibl.-Sch. a. Vdeckel. (Etw. best., leicht gebräunt u. fl.).

I. Selten. II. VD16 Z 119. Selten. - Innengel. angeplatzt, leicht gebräunt, Schluss leicht wasserrandig. Mit hs. Besitzverm. a.T., Sch.a.V. sowie mehrfach gestempelt.

Dionysius Carthusianus. | Bild Nr.1

Nächste Auktion 116
findet von 10.-12. Dezember  2020 statt