Auction 99
99-640 Hotomanus,F.
Responsionum amicabilium Libri Duo... Hanau, Antonius 1601. 12°. Mit Holzschn.-Druckerm. 378 S., 9 Bl. - Angeb.: Scipio.C.W. Camerae Imperialis Methodus Iuris,...Frankfurt, Latomus 1601. 238 S., 9 Bl. - Ranchin,W. In Monspeliensi Schola Antecessoris Tractatus de Successionibus ab intestato... Ebd. 1601. Mit Holzschn.-Druckerm. 4 Bl., 287 S., 6 Bl. Prgt. d. Zt. (Gebräunt, tls. fl. u. best.).
I). VD17 12:132673D. Erste Ausgabe in Deutschland. - II). VD17 1:042961Z. - III). VD17 1:015421Z. - Etw. gebräunt, tls. stockfl. - Dabei: Justinian. Institutionum, Sive Elementorum, Libri Qvatuor... 1722. Mit gest. Front. Mod. Hprgt. Unbeschn. Ex.