Auktion 97
97-2851 Thesaurus historiae Helveticae.
Continens lectissimos scriptores, qui per varias aetates Reipublicae Helveticae rationem, instituta, mores, disciplinam fata et res gestas sermone latino explicarunt et illustrarunt. Zürich, Orell 1735. Fol. Mod. Hldr.
Barth 9535. Haller IV, 361. - Umfangreiche gedruckte Sammelausgabe versch. Schriften über die Schweiz. - Etwas stockfleckig, stellenw. leicht wasserrandig.