Auktion 94
94-6290 Frey, Hugo
(1878 Zürich - Kilchberg 1939). Vieux moulin à Rothkreuz - Weiher in Rothkreuz. Aquarell 1918. Ca. 39 x 46,5 cm. Unt. re. sign. u. dat. Gerahmt.