Auction 93
93-2985 Mascamp,H.
Institutiones historicae. Quibus explicantur res omnis Aevi, observata(m) ubique per aequabilia temporum Intervalla triplici partitione in historiam civilem, ecclesiasticam, et literariam, chronologia exactissima(m), explicatis etiam copiosius juris publici mutationibus ... usui per omnia sit inservitum. Amsterdam, Fuhrmann 1711. Kl.4°. Mit gest. Titelvign. 4 Bl., 252 S. - Vorgebunden: Cebes Thebanus Kebetos thebaiou pirax (graece)... Und: Xenophon, Prodicus de Hercule... (Utrecht, Broedelet 1711). 124 S. Ldr. d. Zt. mit Rsch. u. Rverg. (Berieb. u. best.).
Erste Ausgabe, selten. - Seltenes Werk des Duisburger Professors. Der vorgebundene Text bildet den mittleren Teil des dreiteiligen "Epicteti manuale et sententiae". Jöcher IV, 899. - Tls. leicht fleckig u. gebräunt.