Auction 84
84-224 Antiphonar.
In Festo Sancti Mauritii et sociorum Martyrum ad Imus versperas Antiphonae. Lateinische Handschrift auf Papier, wohl 2 Hälfte 17. Jhdt. Gr.8°. Quadratnoten auf 4 schwarzen Notenlinien. 71 hs. numer. S., 6 (1 w.) Bl. Läd. einf. Prgt. d. Zt.
Enthält: 22. Septemb. In Festo Sancti Mauritii... (S. 1-29). - 28. Augusti. In Festo Sancti Augustini Episcopi & Ecclesiae Doctoris...Antiphonae (S. 30-59). - 5. Martis. In Festo omnium Sanctorum Canonicorum Regularium Antyphona ad Laudes, Hora et Vesperas (S. 59-63). - 19. Martii. In Festo Sancti Josephi ad primas Vesperas Antyphonae (S. 64-71). - In Festo septem dolorum B.V. Mariae ad Vesperas, Laudes et horas Antyphonae (S. 74-78). - (Später:) Die 22. 7 bris in festo mauritii et sociorum (ohne Noten, S. 79-81). Alter Besitzvermerk im vord. Innendeckel: "Annumeror Libris Joannis Josephi Schmidhalter... vicarii et Socellani (?) in Bagniis 1733". - Stärkere Gebrauchssp., Vors. beschrieben, tls. etw. gebräunt u. tls. Braunfleck im unt. Eck. Tls. Ecken knickfalt., Anfang u. Schluß mit einigen Wurmsp.