Auction 83
83-892 Sammlung
von 13 seltenen Hochschulschriften mit theologischem Inhalt in lat. Sprache. 16-18. Jht. Kl.4°. Geheftet o. mit Umschl. d. Zt. (Gebrauchsspuren).
U.a. dabei: Aeschard,J. (Praes.) Positiones disputationis duodecimae de demonstratione quas sancta annuente triade. Elias Zimmermann resp. Jena, Richtzenhan 1599. - Seltene Hochschulschrift, kein Eintr. im KVK. - Weiss,J.F. Disputatio philosophica contra Harmoniam animi et corporis praestabilitam, quam praeside G. Ploucquet. Tbg., Löffler 1751. - VD 18, 15043355-001. - Osiander,J.A. (Praes.) Vindiciae scientiae in deo mediae. Has, deo clementer annuente ... Tbg., Cotta 1750. - VD 18, 14993872-006. - Ders. Dissertatio critica de vocabulis ude ho hyios Marci C. XIII. Commate 32. occurrentibus. Tbg., Löffler 1754. - Jäger,J.W. (Praes.) Exercitatio academica, de officio sermocinantium, secundum jus naturae, quam volente deo... Defendet J.A. Frommann. Tbg. 1688. - Maichel,D. (Praes.) Idea de religione ex lumine rationis atque revelationis repraesentata. Quam deo clementer adjuvante... defendet J.D. Reinoehl Stuttgardianus. Tbg., Franck 1725. - VD 18, 15002403-001. - Müller,M. (Praes.) Disputatio theologica, de vocatione ministrorum ecclesiae mediata, quam deo opt. max. favente... (Resp.) Gabriel Westphal Stockholmiä-Svecus. Tbg., Rommey 1691. - VD 17, 14:646061 F. - Tls. Gebrauchsspuren, gekauft wie besichtigt.