Auction 81
81-319 Marangoni,J.
Thesaurus parochorum seu vitae, ac monumenta parochorum, qui sanctitate martyrio, pietate, virtutibus, dignitatibus, & scriptis catholicam illustrarunt ecclesiam... Linz, Ilger 1746. Gr.4°. 10 Bl., 490 S., 11 Bl. Prgt. d. Zt. mit Rsch. (Gebräunt, tls. fl. u. best.).
Durchgeh. gebräunt, tls. stockfl. - Beiliegt: Ricci,N. Benedicto XIV, P. O. M. Doctrinam De servorum Dei beatificatione et beatorum canonizatione redactam in synopsim : Sacrorum Rituum Schola auctori suo, magistro ac patrono, d.d / publice defendet in Gregoriana Societatis Jesu Universitate... Rom, Salomon 1749. 4°. 5 Bl., 501 S., 1 Bl. - Angebunden: Benedicto XIV, Papa. Joanni V. Portugallia, et Algarbiorum regi... doctrinam Benedicti XIV... de sacrosancto missae sacrificio in centum exercitationibus propositam Sacrorum Rituum Schola... Publice defendet in Gregoriana Societatis "Jesu" Universitate die 21 Novembris... Andreas de Kempelen e nobilitate hungarica. Rom, Palearini 1749. 2 Bl., 152 S. Hprgt. d. Zt. mit Rverg. u. Rsch. - Gebräunt, tls. stockfl. u. wasserrandig. St.a.T.