Auction 70
70-81 Biblia,
Thet ar: All Then Helga Skrift, Pa Swenska. Med Stora Kyrko-Bibelen, til Summarier, Concordantier, Anmärkningar, Register, Biblisk Tideräkning m.m. jämförd och öfwernesstämmande. 2 Bde. Stockholm, Lindh 1801. 4°. 76 Bl., 576 S.; S. 577-1233, 370 S. Marm. Ldrbde. d. Zt. mit Rverg., Rsch. u. Goldschn. (Kap. mit kl. Ein- u. Ausrissen, berieb. u. best.). - Seltene schwedische Bibel. - Sauberes, nur leicht gebräuntes Ex. Flieg. Vorsatzbl. entfernt. N.a.T.