Auktion 70
Bd. 03. Ad annum 1728. St.Petersburg, Typis Academiae 1732. 4°. Mit gest. Titelvign. u. 24 Kupfer a. 23 Falttaf. 4 Bl., 464 S., 3 Bl. Ldr. d. Zt. Ldr. d. Zt. mit Rverg. (Gelenke eingerissen, Kap. mit Fehlstellen, tls. beschabt u. best.).
U.a. mit Beiträgen von: D.Bernoulli, Observationes de feriebus recurrentibus. - L.Euler, Solutio de invenienda curua, quam format lamina utcunque elastica et gravis; De linea brevissima...; Nova methodus innumerabili aequationes differentiales secundi gradus... - C.Goldbach, De terminis generalibus serierum. - J.G.Gmelin, De radiis articulatis lapideis. - J.C.Buxbaum, De propagatione fungorum per radices. - T.S.Bayer, Chronologia Scythica. - Etw. gebräunt, tls. stockfl. St.a.T.verso.