Auction 68

68-4232

Bd. 12. Ad Annum 1766. et 1767. St.Petersburg 1768. 4°. Mit gest. Titelvign. u. 14 gefalt. Kupfertaf. 600 S. (S. 553-576 in Photokopie). Marm. Ldr. d. Zt. mit Rverg. (Rckn. mit Fehlstellen, tls. beschabt u. best., Gelenke tls. eingeriss.).

Mit Beiträgen von L.Euler: Integratio aequationis; De arcubus curuarum...; Methodus facilis motus corporu, coelestium...; De telescopii quatuor lentibus...; De rotatione solis circa axem... - D.Bernoulli, De duratione media matrimoniorum... - Tls. stockfl. St.a.T.verso.

Novi Commentarii Academiae Scientiarum... | Bild Nr.1

Next auction 142

takes place in February  11-13, 2026