Auktion 68
Bd. 09. Ad Annum 1762. et 1763. St.Petersburg 1764. 4°. Mit gest. Titelvign. u. 11 gefalt. Kupfertaf. 512 S. Marm. Ldr. d. Zt. mit Rverg. (Rckn. mit Fehlstellen, tls. beschabt u. best., Vdeckel lose).
Mit Beiträgen von L.Euler: De resolutione formularum quadraticarum indeterminatarum per numeros integros; De progressionibus arcuum circularium...; Specimen algorithmi singularis; De resolutione aequationum cuiusuis gradus; De numeris primis valde magnis; De motu vibratorio fili flexilis corpusculis quotc unque onusti. - G.Heinsius Observationes aliquot astronomicae et meteorol., Lipsiae habitae. - A.Hallerstein, Mercurius in sole observatus Pekini Sinarum anno 1756. - Leicht gebräunt, tls. stockfl., Tit. tls. schmutzfl.