Auktion 68
Bd. 08. Ad Annum 1760. et 1761. St.Petersburg 1763. 4°. Mit gest. Titelvign. u. 17 gefalt. Kupfertaf. 532 S. Marm. Ldr. d. Zt. mit Rverg. (Rckn. mit Fehlstellen, tls. beschabt u. best., Gelenke tls. eingeriss.).
Mit Beiträgen von L.Euler: De integratione aequationum differentialum; Theorema arithmetica, nova methodo demonstrata; Consideratio formularum, quarum integratio per arcus sectionum conicarum absolui potest; Constructio aequationis differentio-differentialis; Dilucidationes de resistentia fluidoru; Principia theoriae machinarum; De motu et attributu lentium... - I.E.Zeiher, Descriptio instumenti cuiusdam, nautis barometri ad instar inseruituri; Arcus nauticae nova decriptio. - J.C.Hebenstreit, Plantarum rariorum descriptiones completae. - I.T.Koelreuter, Piscium rariorum a mueo Petropolitano exceptorum descriptiones. - A.N.Grischow, Investigatio positionum insigniorum Russiae locorum; Latitudinum specularum astronomicarum Tych.Brahei disquisitio. - Breitrand., nur leicht stockfl. Ex. St.a.T.verso.