Auction 68
Bd. 07. Ad Annum 1758. et 1759. St.Petersburg 1761. 4°. Mit gest. Titelvign. u. 19 gefalt. Kupfertaf. 520 S. Marm. Ldr. d. Zt. mit Rverg. (Rckn. mit Fehlstellen, tls. beschabt u. best., Gelenke tls. eingeriss.).
Mit Beiträgen von L.Euler: Specimen alterum methodi novae quantitates transcendentes inter se comparandi; Theorema circa residua ex divisione potestatum relicta; De aequationibus differentialibus secundi gradus; - P.Frisius, De problematis quibusdam isoperimetricis. - J.T.Koelrevter, Polypi marini; Zoophyti marini. - G.Heinsius, De refractionibus in oris septentrionalibus. - - Breitrand., nur leicht stockfl. Ex. St.a.T.verso.