Auction 68
Bd. 06. Ad Annum 1756. et 1757. St.Petersburg 1761. 4°. Mit gest. Titelvign. u. 16 gefalt. Kupfertaf. 564 S. Marm. Ldr. d. Zt. mit Rverg. (Rckn. mit Fehlstellen, tls. beschabt u. best., Gelenke tls. eingeriss.).
Mit Beiträgen von L.Euler: Methodus inveniendi infinitas curuas isoperimetricas communi proprietata praeditas; De integratione aeuationis differentialis; De prblematibus indeterminatis...; De expressione integralium per factores; Specimen de usu observationum in mathesi pura; De frictione corporum rotantium; Principia motus fluidorum; - G.W.Krafft, Explicatio experimenti paradoxi, de ascensu coni duplicis spontaneo. - G.B.Bulffinger, Observat. botanicae et una irdis multiplicis. - A.N.Grischow, Investigatio prallexeos lunae... - Breitrand., nur leicht stockfl. Ex. St.a.T.verso.