Auktion 68
Bd. 05. Ad Annum 1754. et 1755. St.Petersburg 1760. 4°. Mit gest. Titelvign. u. 12 gefalt. Kupfertaf. 480 S. Marm. Ldr. d. Zt. mit Rverg. (Rckn. mit Fehlstellen, tls. beschabt u. best., Gelenke tls. eingeriss.).
Mit Beiträgen von L.Euler: Demonstratio theorematis Fermatiani; Observatio de summis divisorum; Methodo diophanteae analoga in analysi infinitorum; Subsidii calculi sinuum; De seriebus divergentibus; De cochlea Archmedis; De aptissima figura rotarum dentibus tribuenda. - G.W.Krafft, Curuis funiculariis et catenariis... - J.G.Gmelin, Animalium quorundam quadrupedum descriptio. - A.N.Grischow, Solutio novi cuiusdam problematis astronomici...- Breitrand., nur leicht stockfl. Ex.