Auction 68

68-4224

Bd. 04. Ad Annum 1752. et 1753. St.Petersburg 1758. 4°. Mit gest. Titelvign. u. 15 gefalt. Kupfertaf. 494 S. Marm. Ldr. d. Zt. mit Rverg. (Rckn. mit Fehlstellen, tls. beschabt u. best., Gelenke tls. eingeriss.).

Mit Beiträgen von L.Euler: De numeris qui sunt aggregata duorum quadratorum; De constructione aptissima molarum alatarum; Elementa doctrinae solidoru; De motu corporum coelestium. - G.W.Krafft: Resolut. prob. spectantium ad architecturam civilem. - G.W.Richmann, De virtute magnetica; De indice electricitatis... - Boerhave, Diss. de cohaesione solidorum in corpore animali. - J.G.Gmelin, Mus aquaticus exoticus. - A.N.Grischow, Methodus investigandi parallaxin lunae... - Etw. stockfl., tls. leicht wasserrandig.

Novi Commentarii Academiae Scientiarum... | Bild Nr.1

Next auction 142

takes place in February  11-13, 2026