Auktion 68
68-3926 Kaschube,J.W.
Elementa physicae mechanico-perceptivae, una cum appendice de geniis in augmentum scientarum et usum studiosae iuventutis concinnata. Jena, Bielcke 1718. Mit gest. Front. u. gefalt. Kupfertaf. 7 Bl., 352 S. - Vorgebunden: Mabillon,J. Iter Germanicum; et J. Launoy, De scholis celebribus a Carolo M. et post Carolum M. in occidente instauratis liber. Accedunt: Facultas Parisiensis de doctrina pronuncians. Praef. J. A. Fabricius. 2 Tle. in 1 Bd. Hamburg 1717. Mit gest. Titelvign. u. 1 Kupfertaf. 11 Bl., 103 S.; 507 S., 2 Bl. Prgt. d. Zt. mit hs. Rckn.-Tit. (Etw. gebräunt, tls. fl. u. best.).
I. Jöcher II, 2051. Sehr seltene einzige Ausgabe. - Etw. gebräunt, tls. stockfl.