Auction 68
Bd. 12. Ad annum 1740. St.Petersburg, Typis Academiae 1750. 4°. Mit gest. Titelvign. u. 11 gefalt. Kupfertaf. 2 Bl., 364 S. Marm. Ldr. d. Zt. mit Rverg. (Marm. tls. brüchig, Rckn. mit Fehlstellen, Gelenke tls. eingeriss.).
U.a. mit Beiträgen von: L.Euler, Investigatio curuarum, quae evolutae sui similes producunt; Dev seriebus quibusadm considerationes. - G.W.Krafft. De loco imaginis puncti radiantis...; De corporum plano inclinato impositorum descensu; De viribus attractionis magneticae experimenta. - C.E.Gellert, De phaenomenis plumbi fusi in tubis capillaribus; De tubis capillaribus prismaticis. - I.C.Wild. Observationes anatomicae rariores. - Tls. stockfl., Blattränd. tls. angestaubt. St.a.T.verso.