Auction 66
66-449 Missale Romanum
ex decreto sacrosancti Concilii Tridentini restitutum, Pii V. Pont. Max. iussu editum et Clementis VIII. primum, nunc denuo Urbani Papae octavi auctoritate recognitum ; cum additione omnium missarum, quas, ex praecepto, vel ad libitum celebrare novissime concesserunt pontifices maximi, usque ad Clementem XI. Lyon, Valfray 1703. Kl.Fol. Mit gest. Titelvign. u. 7 ganzs. Kupfern. 20 Bl., 596, CIV S., 5 Bl., 14 S. - Angebunden: Supplementum novum missalis romani....Pruntrut, Cuchot 1716. 44 S., 3 Bl., 31, 14 S., 1 Bl. Ldr. d. Zt. mit Goldpräg., Rverg. u. Goldschnitt. (Berieb. u. best., tls. Schab- u. Kratzspuren).
Etw. gebräunt, tls. stockfl. Tit. mit kl. Wurmlöchern, Canon mit stärkeren Gebrauchsspuren (tls. gekl. o. unterl. Ein- u. Ausrisse). Einige Bl. mit Knitterfalten. Vors. tls. angestaubt.