Auktion 66
66-432 (Martialis,M.V.
Epigrammaton Libri XV: hoc est, Spectaculorum Liber I. Epigrammatum varioru(m) Libri XII. Xeniorum Liber I. Apophoretorum Liber I. Post Hadr. Ivnii emendationem recogniti: & lectionis varietate doctißimorumque virorum obseruationibus accuratißimis illustrati. Adiecto nouo rerum ac verborum singulorum indice absolutissimo studio & opera Iosephi Langii Caesaremontani. 2 Tle. in 1 Bd. Straßburg, Zetzner 1595). Kl.8°. 7 (statt 8, ohne Tit.) Bl., 491 (i.e. 489) S., 2 w. Bl.; 267 Bl. Prgt. d. Zt. (Gebräunt u. fl., tls. best., es fehlen die Schließbänder).
VD 16, M 1178. Graesse IV, 425. - M. (ca. 40-102) war der bedeutendste römische Epigrammendichter. - Beigef. Index mit eigenem Titelbl. - Hauptwerk ohne Titelbl. Anfang etw. wasserrandig. Leicht gebräunt. Hs. Besitzverm. a. Vors.