Auktion 65
65-869 Struve,G.A.
Observationes feudales, juxta ordinem syntagmatis juris feudalis digestae quibus annexa decas consiliorum et responsorum feudalium. Ffm., Oehrlinger 1710. Kl.4°. 2 Bl., 137 S., 9 Bl. - Angebunden: Ders. Centuria decisionum quaenam res feudales, quaenam allodiales? Cui annexa semi-centuria observationum de feudo hereditario. Ebda. 1710. 4 Bl., 128 S. Hldr. d. Zt. mit Rverg. u. Rsch. (Tls. fl., berieb. u. best.). - Behandelt das Lehenrecht, überwiegend in Deutsch. - Durchgeh. gebräunt, tls. stärker stockfl.