Auction 58
58-5611 Arnesen,J.
Historisk Indledning til den gamle og nye Islandske Roettergang ... og med Anmaerkninger oplyst af John Erichsen. Kopenhagen, Boppenhausen 1762. Kl.4°. 41 Bl., 638 S., 21 Bl. Hldr. d. Zt. mit Rsch. u. Rverg. (Etw. berieb. u. best.).
Fiske 130. Erste Ausgabe, selten. - Leicht gebräunt, Titel u. Vors. etw. leimschattig, N.a.T.u.V.