Auktion 55
55-3660 Översigt
af Kongl. Vetenskaps-Akademiens Förhandlingar. Tjugondefemte Argangen 1868. Stockholm, Norstedt 1868-69. Mit 6 tls. gefalt. lith. Taf. V, 486 S. Obrosch. (Angestaubt u. tls. randrissig). - Unaufgeschnittenes Ex. Blattränder tls. gestempelt. Tls. stockfleckig.