Auction 141
141-450 Exerceer-Reglement
Estimate: 120,00 € | Sold for: 150,00 €
for det Kongelige Danske og Norske Infanterie fra Aaret 1787. Odense 1801. Mit 1 gefalt. Tabelle. 6 Bl., 220 S. Hldr. d. Zt. mit Rsch. (Etw. berieb.). - Durchschossenes Ex. - Provenienz: Adelsbibliothek.
Dabei:Hedegaard,J.C. Samling af de trykte Forordninger, Placater og Patenter etc., Landmilitairvaesenet betraeffende, som ere udkomne i det Tidsrum fra 1670 indtil 1805 inclusive. 2 Bde. Kopenhagen, Soldin 1807. 2 Bl., 384 S.; 1 Bl., 407 S., 20 S. Vlg.-Verz. Hldrbde. d. Zt. mit Rsch. - Forste Deel: 1670-1787; Anden Deel: 1788-1805. - Insgesamt gutes Ex. - Provenienz: Adelsbibliothek.

Estimate: 120,00 € Your bid:
Item was sold. Estimate: 120,00 € Sold for: 150,00 €