Auktion 140

140-573

Scaliger,P. (Skalic,P.).

Primi tomi miscellaneorum, de rerum causis & successibus atq[ue] secretiori methodo ibidem expressa, effigies ac exemplar, nimirum, vaticiniorum & imaginum Ioachimi Abbas... super statu summorum Pontificium Rhomanae Ecclesiae, contra falsam, quae super nomine Theophrasti Paracelsi in lucem prodiit, pseudomagicam expositionem explanatio. Köln, T.Gras 1570. 4°. 6 Bl., 152 S. Mit wdh. Druckermarke u. 31 gr. Textholzschnitten. Hprgt. d. Zt.

VD16 J 287. Adams S555. Apponyi 1831. Sudhoff, Paracelsus S.217. Erste Ausgabe. - Eine der Hauptschriften des Gelehrten, Abenteurers und Betrügers Skalic, der sich "Fürst von der Leyter (de la Scaliger) und Markgraf zu Verona etc." nannte. - Etwas gebräunt u. teilw. wasserfleckig.

Scaliger,P. (Skalic,P.). | Bild Nr.1