Auktion 140

140-488

Officia propria

sanctorum ex speciali sanctissimi domini nostri Pii Papae quinti concessione a Canonicis Regularibus Lateranensibus recitanda. Quarta editio. Venedig, Brigonci 1672. 7 Bl., 189 S. Mit Holzschn.-Tvign. u. 1 gest. Portr. - Angeb.: Supplementum Breviarii Romani, sive officia sanctorum omnia. quaedam de praecepto, quaedam ad libitum,... Salzburg, Mayr 1686. 3 Bl., 334 S., 2 Bl. - Proprium Sanctorum Metropolitanae Ecclesiae, et Archidiocesis Salisburgensis.... Ebda. 1672. 2 Bl., 116 S. Mit Wappenkupfer a.T. Ldr. über Holzdeckel d. Zt. mit 2 Schließen.

Leicht gebräunt, etw. finger- u. braunfleckig, Ebd. berieben, Rückengelenk angebrochen.

Officia propria | Bild Nr.1

Officia propria | Bild Nr.1