Auktion 140

140-367

Kohl,A.

Tractationes duae, prior de pactis dotalibus: altera de successione conjugum: quibus annexa tertio loco declaratio constitutionis marchicae, sub titulo, Erbfälle zwischen Eheleuten, et sub titulo, Von Kindergeld und Erbgeld. Leipzig, Ritzsch 1650. Kl.4°. 4 Bl., 366 S., 20 Bl. Mit gest. Titelportr. - Angeb.: Barschamp,G. Radix clausularum, hoc est; methodica et fundamentalis tractatio, de praecipuis verborum formulis,... Witenberg, Berger 1620. 16 Bl., 726 S., 26 Bl. Prgt. d. Zt.

I) VD17 1:015429L. Erste Ausgabe. - II) VD17 3:007784H. - Beide Werke gebräunt u. tls. stockfleckig, Titelportr. etw. knapp beschnitten, Bindebänder fehlen.

Kohl,A. | Bild Nr.1

Kohl,A. | Bild Nr.1