Auktion 140

140-2064

Peckius,P.

In tit[ulos] dig[estorum] & cod[icis] ad rem nauticam pertinentes, commentarii. Quibus nunc accedunt notae cum ampla dote variarum circa rem navalem observationum beneficio Arnoldi Vinnii. Item leges navales et jus navale Rhodiorum... edidit Johannes Laurentius. Amsterdam, J.H.Boom 1668. 6 Bl., 404 S., 8 Bl. (l.w.), 38 S. Prgt. d. Zt.

Vgl. Bibliotheca Nautica 13 (Ausg. 1556). Jöcher III, 1340. - Sehr seltenes Werk zum See- u. Marinerecht mit Kommentar herausgegeben von A.Vinnius. - Titelei im Rand mit Braunfleck, sonst nur gering gebräunt, Ebd. berieben, Rückengelenk 2 cm aufgeplatzt.

Peckius,P. | Bild Nr.1

Peckius,P. | Bild Nr.1