Auktion 140
140-1989 Geuder,M.F.
Diatriba de Fermentis variarum corporis animalis partium specificis et particularibus. In qua de eorum existentia & modo operandi varia ex modernorum placitis proponuntur dubia... Cui subjicitur dissertatio de ortu animalium. Amsterdam, J.Wolters 1689. VII, 341 S. Prgt. d. Zt. mit Rsch.
Krivatsy 4700. Wellcome III, 111. Vgl. Hirsch-H. II, 735. Erste Ausgabe von seinem Werk über Fermentation; sehr selten. - Nur gering gebräunt od. fleckig, Innendeckel mit Exlibris, Ebd. fleckig, Rsch. leicht besch.