Auktion 140

140-1241

Seidel,C.

Thyridion Tes Ellados Phones sive Portula Graecae linguae aurea, splendidissimis gemmulis illustrata, cum ad pietatem, variarum rerum notitiam, & bonos mores, tum ad linguam Graecam, cuius primitiva omnia hic invenies, simul addiscendam adapertissima. Jena, S.Krebs für Z.Hertelius in Hamburg 1659. 4°. 2 Bl., 224 S. Prgt. d. Zt.

VD17 7:648034T. Seltene, erstmals 1641 erschienene griechische Sprachlehre. - Etw. gebräunt u. tls. braunfleckig, zu Beginn kl. Wurmgang. Ebd. fleckig, Rücken mit kl. Bezugsfehlstellen.

Seidel,C. | Bild Nr.1

Seidel,C. | Bild Nr.1