Auction 139
139-655 Höst,J.N.
Lov og Ret for Herremaend og Bönder, eller: Fuldstaendig Fremstilling af Landmandens Rettigheder og Pligter. Kopenhagen, A.F. Höst 1837. X, 470 S. Hldr. d. Zt. (Etw. wurmspurig).
Erste Ausgabe. - Tls. leicht fleckig, Vors. erneuert, St.a.V. - Selten. - Provenienz: Adelsbibliothek.