Auktion 139
139-432 Hedegaard,J.C.
Samling af de trykte Forordninger, Placater og Patenter etc., Landmilitairvaesenet betraeffende, som ere udkomne i det Tidsrum fra 1670 indtil 1805 inclusive. 2 Bde. Kopenhagen, Soldin 1807. 2 Bl., 384 S.; 1 Bl., 407 S., 20 S. Vlg.-Verz. Hldrbde. d. Zt. mit Rsch.
Forste Deel: 1670-1787; Anden Deel: 1788-1805. - Insgesamt gutes Ex. - Provenienz: Adelsbibliothek.