Auction 139
139-424 Exerceer-Reglement
for det Kongelige Danske og Norske Infanterie fra Aaret 1787. Odense 1801. Mit 1 gefalt. Tabelle. 6 Bl., 220 S. Hldr. d. Zt. mit Rsch. (Etw. berieb.). - Durchschossenes Ex. - Provenienz: Adelsbibliothek.