Auktion 139

139-2306

Thiele,T.R.

Geographien i Korthed for Ungdommen, til Brug i Skoler og ved privat Underviisning. Kopenhagen, Selbstverlag 1802. 80 S. Einf. Hldr. d. Zt. (Beschabt).

Bibl. Danica Sp. 395. Erste Ausgabe, selten. - Etw. Gebrauchsspuren, fehlen die flieg. Vors. - Provenienz: Adelsbibliothek.

Thiele,T.R. | Bild Nr.1

Thiele,T.R. | Bild Nr.1