Auktion 139
139-2306 Thiele,T.R.
Geographien i Korthed for Ungdommen, til Brug i Skoler og ved privat Underviisning. Kopenhagen, Selbstverlag 1802. 80 S. Einf. Hldr. d. Zt. (Beschabt).
Bibl. Danica Sp. 395. Erste Ausgabe, selten. - Etw. Gebrauchsspuren, fehlen die flieg. Vors. - Provenienz: Adelsbibliothek.